İslam və Demikratiya
İki illik proqram müddətində, hərəsi 30 dəqiqə olmaqla cəmi 20 radio veriliş ayda bir dəfə Azadlıq Radiosunun Azərbaycan xidmətində yayımlanacaq. Bu proqramlara müsahibələr, müxbirlərin hazırladıqları materiallar və şərhlər daxil olacaq.  daha ətraflı...
Gender məsələlərinin Azərbaycanda işıqlandırılması
İnternyus Azərbaycanda vətəndaş cəmiyyətinin daha da yaxşı təşkil və nümayəndəli olması naminə gender bərabərliyinin aydın izahı üçün yayım mediyasından səmərəli istifadə məqsədilə 1 Sentyabr – 25 Dekabr 2006-cı il tarixlərində Gender məsələlərinə aid 4 ay ərzində həftəlik radio proqram (13 veriliş) və 3 ədəd 1 dəqiqəlik radio İctimai Kütləvi Elanlar istehsal edəcək.  daha ətraflı...
Regionda Gənclik
May ayının 1-dən başlayaraq, IREX-Pro Media/USAID tərəfindən maliyyələşərək İnternyus Azərbaycan İctimai Birliyinin regional ofisi (Gəncə Müstəqil Jurnalistika Mərkəzi- GMJM) “Regionda Gənclik” layihəsinin icrası ilə məşğul olur.  daha ətraflı...

During the two year program, a total of twenty 30-minute radio magazines will be broadcast monthly on the Azerbaijani service of Radio Liberty. These programs will include interviews, edited pieces by reporters, and first person commentaries. read more...
Radio Production: Coverage of gender issues in Azerbaijan
Internews will produce a four months weekly radio program (13 shows) and three 1 minute radio Public Service Announcements (PSA) on gender issues between 1 September 2006 and 25 December 2006 in an effort to utilize broadcast media to promote a better understanding on gender equality towards better organized and represented civil society in Azerbaijan. read more...
Youth in Regions
Started from May 1, 2006 the current project entitled "Youth in Regions" is implemented by the regional branch office of Internews Azerbaijan Public Association (Ganja Independent Center for Journalists - GICJ) through funding from the IREX-Pro Media/USAID Azerbaijan. read more...